VIDEOZÁZNAM Z POBYTU UKRAJINSKÉHO POSLANCA GONČARENKA NA POLICAJNOM ODDELENÍ V MOSKVE

0
40

“Vzhľadom na množstvo včerajších vyjadrení A. Gončarenka, v ktorých prezentoval nepodložené tvrdenia, že mu boli na policajnej stanici údajne spôsobené zranenia a zamietnutá lekárska pomoc, bolo prijaté rozhodnutie o zverejnení videozáznamu z jeho pobytu na policajnom oddelení”, uviedol vo svojom včerajšom vyhlásení tlačový servis moskovskej polície.[sociallocker]

Na zverejnenom videozázname je možné vidieť zatknutého ukrajinského poslanca Alexeja Gončarenka, ktorého zadržala moskovská polícia v nedeľu a rovnako je súčasťou videozáznamu aj odovzdávanie zadržaných osobných vecí pri jeho prepúšťaní na slobodu. Prepúšťanie prebehlo za účasti ukrajinského konzula.

Príslušník polície Gončarenka pri vracaní jeho peňaženky a tašky s peniazmi požiadal, aby si hotovosť prepočítal, čo poslanec odmietol. Po opätovnom odmietnutí prepočítal odovzdávané peniaze policajt, pričom podľa policajných záznamov bolo Gončarenkovi pri zadržaní odobratých 6150 amerických dolárov,  970 ukrajinských hrivien a 1000 ruských rubľov.

Podľa vyjadrenia policajného oddelenia si na základe zverejneného videozáznamu môže každý overiť, či so zadržaným poslancom bolo zaobchádzané korektne a či všetko prebehlo v súlade s platnými právnymi predpismi.

Priebeh samotného aktu zadržania, ani následného vypočúvania poslanca súčasťou zverejneného videozáznamu nie je.[/sociallocker]

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na