VO VÝCHODNOM ALEPPE BOLI ZADRŽANÍ ZAHRANIČNÍ AGENTI A INŠTRUKTORI

0
1134
Sýrsky vyslanec pre OSN Bashar Jaafari (Foto: youtube.com)

Sýrske bezpečnostné sily zadržali medzi civilistami a ustupujúcimi teroristami z východného Aleppa príslušníkov zahraničných spravodajských služieb a vojenských inštruktorov.

Sýrsky vyslanec pre OSN Bashar Jaafari zverejnil na tlačovej konferencii mená štrnástich zahraničných agentov a vojenských inštruktorov, ktorí mali operovať vo východnom Aleppe a pomáhať ozbrojených teroristickým frakciám s výcvikom, stratégiou a logistikou.

Nejde však o celý zoznam, podľa niektorých informácií majú byť medzi zadržanými zahraničnými agentmi a inštruktormi aj ďalší francúzski či britskí príslušníci a ďalšie osoby sa majú stále nachádzať v oblasti východného Aleppa, ktoré je plne pod kontrolou vládnych síl. Práve to má byť podľa sýrskych predstaviteľov dôvodom “hystérie” okolo Aleppa a prijatej rezolúcie OSN o monitoringu odsunu časti obyvateľstva z východného Aleppa, ktorá bola po niekoľkohodinových rokovaniach prijatá jednohlasne, vrátane Ruska a Turecka.

Spravodajskou pomocou, vojenskou inštruktážou či priamo “dovozom”, vyzbrojovaním a financovaním rôznych ozbrojených skupín v Sýrii sa počas 5 rokov trvajúceho vojenského konfliktu netajilo Turecko, Saudská ArábiaFrancúzskoVeľká Británia a už vôbec nie Spojené štáty (TU a TU).

Mená a štátna príslušnosť zatiaľ zverejnených osôb:

Mutaz Kanoğlu – Turecko
David Scott Winer – Spojené štáty
David Shlomo Aram – Izrael
Muhamad Tamimi – Katar
Muhamad Ahmad Assabian – Saudská Arábia
Abd-el-Menham Fahd al Harij – Saudská Arábia
Islam Salam Ezzahran Al Hajlan – Saudi Arabia
Ahmed Ben Naoufel Al Darija – Saudská Arábia
Muhamad Hassan Al Sabiha – Saudská Arábia
Hamad Fahad Al Dousri – Saudská Arábia
Amjad Qassem Al Tiraoui – Jordán
Qassem Saad Al Shamry – Saudská Arábia
Ayman Qassem Al Thahalbi – Saudská Arábia
Mohamed Ech-Chafihi El Idrissi – Maroko

Ďalšie zdroje a informácie:

Jihadists and Foreign Officers arrested at East Aleppo

Russia: Mossad, other foreign agents killed in Aleppo strike

BREAKING: At Least 14 US Coalition Military Officers Captured by Syrian Special Forces in East Aleppo Bunker

Syrian ambassador to the UN discloses names of foreign intelligence agents remaining in east Aleppo

Updated: Syrian Special Forces captured 14 US Coalition officers captured in Aleppo

Pšššt: Ve východním Aleppu byli zajati agenti z USA, Turecka, Izraele…

Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (turistika, cestovanie, fotografia, remeslá, tvorba webov atď) aj spracúvaniu a prekladu článkov a videí prevažne o geopolitike, s dôrazom na historické a kultúrno-spoločenské súvislosti s akcentom na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Západná kultúra a hodnoty sú tie, ku ktorým sa hlásime a ktoré by sme mali spoluvytvárať. Takže "kde inde začať zametať, než pred vlastným prahom"?

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na