VYDAVATEĽ ČASOPISU ZEM A VEK ZALOŽIL NADAČNÝ FOND NA PODPORU SLOBODNÉHO MYSLENIA

0
1072
Zdroj foto: zemavek.sk

Vydavateľ geopolitického a kultúrneho mesačníka Zem a vek inicioval vznik fondu, ktorý bude podporovať semináre, prednášky a školenia, zamerané na rozvoj slobodného myslenia.

„Viaceré vplyvné médiá Západu prinášajú nové a nové odhalenia o priamom zapojení mnohých mimovládnych organizácií do ovplyvňovania politiky a verejného života s cieľom rozvrátiť slobodu, poriadok a mier. Podkopávanie národných tradícií, hodnôt či bezpečnosti má za následok aj vytváranie nepokojov, príliv nelegálnych imigrantov, ale aj vojen ako tá na Ukrajine. Aktivity vedúce k destabilizácii štátov, podplácanie politikov a novinárov, vnášanie nenávisti pod rúškom boja s nenávisťou – to všetko sú prostriedky k nastoleniu bezprávia a chaosu“ uvádza v odôvodnení svojej iniciatívy.

Prostriedky Fondu Sofian budú zhromažďované na transparentnom účte, pričom prvý vklad vo výške 3000 € do fondu vložilo O. Z. Sofian Publishing. Táto čiastka je výťažkom z prostriedkov získaných v rámci 2 % z daní od jeho podporovateľov.[sociallocker id=5464][/sociallocker]

„Ambíciou FONDU SOFIAN je vďaka transparentne vyzbieraným prostriedkom vybudovať dlhodobú komunikačnú a vzdelávaciu platformu, kde budeme organizátormi prednášok, kurzov a seminárov mnohých významných osobností. FOND SOFIAN je prioritne zameraný na podporu a rozvoj slobodného myslenia najmä mladých ľudí, ktorí sa stávajú najčastejším objektom vplyvu organizácií platených nadnárodným kapitálom“ informuje ďalej zriaďovateľ fondu vo svojej tlačovej správe.

Fond sa uchádza o podporu „jednotlivcov, živnostníkov, malých aj veľkých podnikateľov, ktorým záleží na budúcnosti našej krajiny“, pričom ako uviedol jeho zriaďovateľ pri jeho predstavovaní verejnosti „na rozdiel od Nadácie otvorenej spoločnosti za týmto fondom žiaden miliardár nestojí, preto ak sa má táto platforma udržať, potrebuje vaše príspevky“.

ZDROJzemavek.sk
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať. Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre