VYHĽADÁVAČ, KTORÝ SADÍ STROMY

0
492
Ecosia náhľad

Ekologické myslenie a zodpovedné správanie k životnému prostrediu sa v spoločnosti prejavuje už v mnohých úrovniach. Na svete vzniká množstvo “zelených riešení”, ktoré majú za cieľ napríklad dopomáhať k znižovaniu skleníkových plynov v atmosfére a tým zamedziť prudkým zmenám klímy vo svete. Jednou z nich je aj Ecosia

Ecosia rovnako ako iné internetové vyhľadávacie nástroje (Google, Yahoo, Bing) zarába na reklamách zobrazovaných pri výsledkoch vyhľadávania. Ecosia však prispieva 80% svojich príjmov na ochranu dažďových pralesov a výsadbu stromov. V období medzi rokmi 2009 a 2013 prispela Ecosia takmer 1,7 miliónmi dolárov na program WWF na ochranu dažďových pralesov, od augusta 2013 do decembra 2014 podporovala kampaň ochrany prírody The Plant a Billion Trees, k obnove brazílskych lesov, ktoré sú na pokraji skazy kvôli tlakom rozširovania miest, poľnohospodárstva, farmárčenia a nezákonnej ťažbe dreva. Od začiatku roka 2015 spolupracuje Ecosia s belgickým WeForest a Podnikatelia bez hraníc (OZG) na výsadbe stromov v Burkina Faso (štát v Západnej Afrike) v rámci iniciatívy Veľká Africká zelená stena. Celkovo prispela Ecosia na ochranu a výsadbu lesov viac ako 4 miliónmi dolárov, k čomu dopomohli všetci jej užívatelia.

Výsledkom ochrany lesov a zalesňovania je nielen zlepšenie situácie riečnych povodí, ktoré poskytujú čistú pitnú vodu a energiu z vodných elektrární pre milióny ľudí, zabezpečenie prežitia tisícov druhov pôvodných rastlín a živočíchov, či živobytia tamojších ľudských spoločenstiev, ale v globálnom merítku majú tieto stromy zásadný význam pri regulácii klímy pohlcovaním CO2 z atmosféry, ktoré ľudstvo produkuje. Ecosia si dala za cieľ, vysadiť do roku 2020 až 1 miliardu nových stromov.

Ecosiu si každý užívateľ internetu môže nastaviť ako hlavný vyhľadávací nástroj alebo ako domovskú stránku … www.ecosia.org

[sociallocker id=2937][/sociallocker]

ZDROJecosia.org
Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (turistika, cestovanie, fotografia, remeslá, tvorba webov atď) aj spracúvaniu a prekladu článkov a videí prevažne o geopolitike, s dôrazom na historické a kultúrno-spoločenské súvislosti s akcentom na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Západná kultúra a hodnoty sú tie, ku ktorým sa hlásime a ktoré by sme mali spoluvytvárať. Takže "kde inde začať zametať, než pred vlastným prahom"?

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na