VYHLÁSENIE K POKRAČUJÚCIM ÚTOKOM NA SLOBODU MÉDIÍ (11/1997)

0
330

Demokratická strana s veľkým znepokojením sleduje snahy vládnej koalície HZDS, SNS a ZRS a jej politických poskokov napr. z KSU postupne zlikvidovať slobodu médií na Slovensku. Najnovšie je to pokračovanie ideologického útoku na TV Markíza a rádio TWIST. Odvolávanie sa na ochranu morálky spoločnosti a zároveň snaha pod touto zámienkou obmedzovať slobodu médií a slobodu prejavu nemá s morálkou a kresťanstvom nič spoločné. Práve naopak, čoraz viac sa vo vládnej koalícii a medzi ich prívržencami objavujú názory, ktoré sú charakteristické pre diktátorskú vládu neštítiacu sa kriminálnych činov, ekonomickej cenzúry a vypínania vysielania médií. Naprostá väčšina občanov Slovenska na rozdiel od politikov HZDS, SNS a ZRS si jasne uvedomuje a rešpektuje, že práve tam kde končí demokracia, tam končí aj morálka. Nedemokratické režimy rozhodne nemôžeme nazývať morálnymi. Ak sa oslabí možnosť verejnosti kontrolovať moc a vyjadrovať sa k nej, zvýši sa tým amorálnosť moci, ktorá už stráca posledné zábrany.

Demokratická strana je presvedčená, že každá slobodná spoločnosť je založená na slobode informácií a slobodnej výmene názorov. Pravdivé informovanie je tiež neodmysliteľnou súčasťou demokracie i morálky. To, že v súčasnej situácii komerčné médiá nahrádzajú funkciu verejnoprávnych médií, je len dôkazom toho, že morálka a demokracia sú pre súčasnú vládnu koalíciu dávno zabudnuté pojmy.

V Bratislave 26. 11. 1997 Peter Tatár

tajomník DS


(Tlačový servis Demokratickej strany, medzi ktorej predstaviteľov patrili aj:  Ján Langoš, Peter Osuský, Ivan Brndiar, Koloman Pronay, Jozef Kužma, František Šebej, Peter Zajac, Helena Woleková, Ivan Mikloš… )

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments