VÝROBA HLAVNÉHO VEČERNÉHO SPRAVODAJSTVA TELEVÍZIE IN TV MÁ STÁŤ DO 30 TISÍC EUR MESAČNE

0
1736
Zdroj foto: infovojna.sk

“Viete prví: Vznikla nová televízia IN TV. Stojí za ňou zakladateľ rádia Slobodný vysielač Norbert Lichtner” hlásil pred niekoľkými dňami portál masmedialne.info. “Za novou IN TV stojí Lichtner zo Slobodného vysielača” pripájal sa portál konzervativnyvyber.sk.

Keďže sa nám zdali tieto titulky vzhľadom na predošlé vyjadrenia Norberta Lichtnera zavádzajúce, položili sme mu v tejto súvislosti niekoľko otázok.

niejetotak.sk: V akom vzťahu a na akej pozícii v televízii IN TV figurujete resp. budete figurovať?

Norbert Lichtner: V INTV nefigurujem na žiadnom poste, vzťah OZ InfoVojna s INTV je zmluvný.

niejetotak.sk: Je resp. bude vznik a prevádzka tejto televízie financovaná aj pomocou Vami zložených finančných prostriedkov?

Norbert Lichtner: OZ Infovojna uzavrela zmluvu s INTV o výrobe hlavného večerného spravodajstva, ktorá by mala byť financovaná dobrovoľnými príspevkami od divákov. Dôvod je jediný – zachovať si nezávislosť na inzerentoch. Hlavné večerné spravodajstvo bude bez reklám.
Na oplátku za hlavné večerné spravodajstvo ponúkla INTV 3 hodiny týždenne v hlavnom vysielacom čase, ktoré budú rozdelené do dvoch 1,5 hod. interaktívnych relácií. Prvá – Svetové udalosti bez politickej korektnosti, druhá – Informačná vojna. Šéfredaktorom hlavného večerného spravodajstva bude PhDr. Ľubomír Huďo, s ostatnými redaktormi sme v jednaní.
Čo sa týka financovania, áno, budem musieť na začiatku investovať do celého spravodajského tímu – čiže do občianskeho združenia. Nie však do televízie.

niejetotak.sk: Prevádzka kvalitnej televízie stojí rádovo milióny eur, koľko percent z rozpočtu televízie budete zabezpečovať Vy?[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Norbert Lichtner: Ja zabezpečujem iba rozbeh nezávislého spravodajského tímu, jeho ďalšia existencia leží v rukách občanov Slovenska.

niejetotak.sk: Koľko je tá suma potrebná na rozbeh resp. na udržanie toho spravodajského tímu. Alebo inými slovami, akou celkovou mesačnou sumou budú podľa Vášho plánovaného rozpočtu musieť diváci prispieť, aby ten projekt fungoval?

Norbert Lichtner: Na rozbeh bude nutná minimálna čiastka o výške 55 tisíc eur. Mesačné náklady na udržanie tímu sú predbežne spočítané na 25-30 tisíc eur. Presná čiastka bude uvedená pri spustení projektu, nepresiahne však 30 tisíc.

niejetotak.sk: Do akej miery bude OZ Infovojna transparentné? Budú môcť prispievatelia kontrolovať jeho finančné transakcie a hospodárenie na úrovni transparentnosti Slobodného vysielača, alebo ešte viac, alebo menej?

Norbert Lichtner: Transparentnosť hospodárenia by mala byť podrobnejšia, vzhľadom k tomu, že sa tejto záležitosti bude plne venovať osoba na to špeciálne určená.

niejetotak.sk: Disponujete informáciou o skutočných investoroch do projektu tejto televízie?

Norbert Lichtner: Touto informáciou nedisponujem. Vzhľadom na obsah zmluvy medzi OZ InfoVojna a INTV je ale táto informácia irelevantná.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre