VÝZVA THE VENUS PROJECT GLOBAL: HĽADÁME ĽUDÍ NA PREPIS AUDIOVIZUÁLNYCH STÔP

0
457

Jacque Fresco strávil viac ako 80 rokov zlepšovaním systému, ktorý nazval ako Ekonomika založená na zdrojoch. Jedna z najcennejších vecí, ktorú môžeme ako dobrovoľníci urobiť, je učiť sa z jeho obrovských vedomostí v mnohých témach. V 50. rokoch začal prednášať ľudom, ktorí mali záujem počuť viac o jeho nápadoch. Väčšina jeho myšlienok bola zaznamenaná u neho doma. Vysvetlil mnohé aspekty systému, v ktorom žijeme a rozdiely medzi tým, ako by to fungovalo v Ekonomike založenej na zdrojoch. Niektoré jeho prednášky boli vydané a je možné si ich zakúpiť v obchode Venus. Výťažok z nákupov je použitý na udržanie výskumného centra vo Venus na Floride.

V archíve Projektu Venus je uložených vyše 1000 zvukových a obrazových záznamov (1969-2017), ktoré obsahujú obrovské množstvo informácií o Ekonomike založenej na zdrojoch a o mnohých vedeckých a technických riešeniach. Musíme mať na pamäti, že po tom, ako zomrel v 101 rokoch, zanechal množstvo informácií, ktorým musíme porozumieť a uplatniť ich. Kvalita zvuku v týchto prednáškach odráža mieru dostupnej technológie v čase nahrávania. Vrátenie sa v čase s použitím dnešnej technológie na zaznamenávanie týchto prednášok je veľmi riskantné, a preto sme sa k tejto výzve postavili iným spôsobom.

Klasické prednášky, ktoré sa predávajú v internetovom obchode Venus, sú prvou časťou obrovského archívu, ktorý je potrebný spracovať. Spracovanie znamená prepisovanie zvukových nahrávok a korekcia výsledného prepisu. Prepisy pomôžu jednotlivcom dozvedieť sa viac z obsahu. Čítanie prepisu počas prednášky napomáha poslucháčom lepšie porozumieť obsahu a tým sa vyhnúť prípadnému nepochopeniu. Našim prianím je vytvoriť prepisy všetkých zaznamenaných prednášok a začali sme tým, čo už bolo vydané. Tieto prepisy budú slúžiť aj na mnohé iné účely vrátane archivovania a vytvárania nového obsahu pre iné projekty.

V prípade, že sa chcete pripojiť k tímu, kontaktujte nás.

Predtým si ale prejdite tento kvíz.

Zdroj: https://www.thevenusproject.com/become-a-volunteer/classic-lectures-transcriptions/

Preložil: Adam Veselovský

The Venus Project je organizácia, ktorá navrhuje reálny akčný plán pre sociálnu zmenu, plán, ktorý smeruje k mierovej a trvalo udržateľnej globálnej civilizácii.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre