VZNIKOL UBIRENT! NÁSTROJ VZÁJOMNÉHO ZDIEĽANIA VECÍ

0
613

Ľudia okolo aktivistu Michala Andreja Molnára vám prinášajú, nový nástroj, ktorý vám umožní zdieľať veci rôzneho charakteru.

Webová stránka zatiaľ v prvotnej prevádzke tu.


Michal predstavuje túto službu nasledovne.

O čo ide?

Poskytujeme priestor na to, aby ste si mohli jednoducho, rýchlo a pohodlne najať alebo prenajať nejakú užitočnú vec. Zato si pýtame len malú časť z transakcie – 10 %, čo je asi tretina toho, čo si vezmú iné spoločnosti. Tieto peniaze tiež nepôjdu niekomu do vačku, ale budú všetky reinvestované do tvorby našej komunity, napríklad do nakupovania spoločných úžitkových výrobkov.

Ako to funguje?
Pre nájomcov – jednoducho sa registrovať, nájsť vec, ktorú hľadáte v čase, v ktorom ju potrebujete a na mieste, kde budete a najať si ju – zaplatiť a prevziať si ju pomocou geolokácie.
Pre prenajímateľov – registrovať sa a pridať vec, ktorú chcete prenajať a za cenu, za ktorú ju chcete prenajať s osvedčením, že táto cena nie je prestrelená a nad kúpnymi nákladmi. Potom čakať na záujemcov a odovzdať ju pomocou geolokácie, rovnako ako strážiť jej polohu. Dôvera medzi týmito stranami je budovaná na základe kontroly, plných identifikačných dát s geolokácie, v prípade nájomcov musí byť táto zapnutá cez mobil počas času nájmu.
– Vytvárame lepší svet bez ziskov, monopolov a diktatúr.
– Vytvárame slobodný a demokratický priestor pre ľudí, ktorí chcú zdieľať svoje užitočné predmety.
– Narozdiel od „sharing“ monopolov naše zisky plynú do spoločného fondu a nie do vreciek vlastníkov.
– Z tohto spoločného fondu budeme vytvárať spoločné priestory a predmety k užívaniu. Narozdiel od ostatných monopolov chceme byť priestor, kde vy určujete pravidlá a kde dochádza k solidárnemu spolužitiu.
– Najímať predmety je ekonomickejšie, ekologickejšie a pohodlnejšie. Nemusíte si kupovať predmet, ktorý použijete len pár krát v živote a aj predmety, ktoré často používate, budú takto lacnejšie a lepšie využité, čo ich výrobu robí ekologickejšou. Pri spoločných predmetoch sa nemusíte starať o vlastníctvo, údržbu a skladanie, alebo budete za túto starosť odmenený.
– Každý, kto má nejaký predmet v osobnom vlastníctve, ho môže u nás prenajať, bez zbytočnej námahy a byrokratických ťažkostí, zaistíte si tak dodatočný zdroj príjmu a to bez toho, že by ste stratili vlastníctvo tohto predmetu.
– Naším snom je, aby sme potrebovali len tretinu dnešných áut na cestách a aby boli všetky bezemisné, ale aby tieto autá boli našim spoločným vlastníctvom a nie vlastníctvom monopolu.

Web je zatiaľ v prvotnej prevádzke a ešte sa bude určite meniť, jeho úspech ako aj celej služby závisí aj na vás/nás. Michalovi prajeme veľa úspechov a vám/nám veľa úspešných aktivít, ktoré cez neho dokážete vyvinúť a vecí prenajať.

 

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre