Z INFOVOJNY BUDÚ NAKONIEC RELÁCIE V TELEVÍZII

1
2648

Pôvodne plánovaný projekt internetového rádia Infovojna sa transformuje do spolupráce s televíziou.

Podľa predbežnej dohody by malo občianske združenie Infovojna v úlohe produkčnej spoločnosti pripravovať pre spolupracujúcu televíziu hlavné večerné spravodajstvo a tri relácie.

Spravodajstvo budú podľa vyjadrenia Norberta Lichtnera tvoriť oficiálne správy vychádzajúce v zahraničí, ktoré slovenské médiá odmietajú prevziať. Súčasťou spravodajského bloku budú aj komentáre.

Ďalšie dve pripravované relácie budú vysielané naživo.

Každý utorok bude hodina a pol vysielacieho času televízie vyhradená pre Svetové udalosti bez politickej korektnosti s Ľubomírom Huďom, pričom pol hodina relácie bude vyhradená pre telefonáty divákov.

Druhou reláciou vysielanou naživo bude Informačná vojna, predbežne zaradená do štvrtkového programu televízie. Výber pozývaných hostí pritom nebude v rukách televízie, ale v rukách tvorcov relácie. Aj v tejto 1,5 hodinu trvajúcej relácii bude možnosť živého vstupu divákov.

Tretia pripravovaná relácia pojednávajúca o IT technológiách bude vysielaná zo záznamu a jej dĺžka bude 60 minút.

Meno spolupracujúcej televízie zatiaľ oficiálne prezentované nebolo, no podľa doteraz známych indícií by mohlo ísť o televíziu IN TV, ktorá vzniká na licenciách vo vlastníctve TV Karpaty s.r.o., prostredníctvom ktorých je v súčasnosti šírená programová služba Televízia Karpaty.

V druhej polovici júla do štruktúry tejto spoločnosti pribudla k majiteľovi Júliusovi Gregušovi agentúra Key Art Agency z Bratislavy. Jej spolumajiteľmi sú Róbert Karas, Johana Karasová, Juraj Kuchárek a Pavol Kuchárek. Sídlo spoločnosti sa zároveň presťahovalo z Piešťan do Bratislavy.

Rada pre vysielanie a retransmisiu na svojom poslednom zasadnutí zo dňa 8. septembra 2015 rozhodla o požadovaných zmenách v platných licenciách T/181, TD/13, ktoré sú vo vlastníctve TV Karpaty s.r.o. Pri oboch licenciách došlo k zmenám  názvu programovej služby Televízia Karpaty na IN TV.

Rada na tom istom zasadnutí udelila aj “predchádzajúci súhlas s prevodom 38% podielu na základnom imaní a hlasovacích právach držiteľa licencie č. T/181 a licencie č. TD/13 spoločnosti TV Karpaty, s.r.o. Kominárska 141/2,4, 831 04 Bratislava zo spoločníka – prevodcu pána Júliusa Greguša, Horné Orešany 421, 919 03 Horné Orešany, na nadobúdateľa – pani Máriu Eibl, Ungarstrasse 9, 2410 Hainburg an der Donau, Rakúsko, ktorá prevodom 38% obchodného podielu z prevodcu na nadobúdateľa získa 38% podiel na základnom imaní a na hlasovacích právach spoločnosti TV Karpaty, s.r.o., Kominárska 141/2,4, 831 04 Bratislava.”[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Podľa informácií Mediálne.sk “môže byť zámerom nových spolumajiteľov povýšenie stanice z regionálnej na celoplošnú.”

Spoločnosť si taktiež v júli podala na Úrade priemyselného vlastníctva prihlášku na zaregistrovanie ochrannej známky „IN TV“ spolu s alternatívami „IN Televízia“ a „TV IN“.

S otázkami koľko percent územia SR bude pokrytých DVB-T signálom šíriacim pripravovanú programovú službu IN TV a či bude bude súčasťou tejto programovej služby aj spravodajstvo pripravované tímom Norberta Lichtnera a Ľubomíra Huďa sme sa písomne obrátili ako na riaditeľa Televízie Karpaty, tak aj na konateľov spoločnosti Key Art Agency Róbert Karasa a Juraj Kucháreka. Ani jeden z nich však zatiaľ na otázky niejetotak.sk neodpovedal.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
1 Comment
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
jara

Držím vám palce…