Z INTERNETOVÉHO RÁDIA SLOBODNÝ VYSIELAČ ODCHÁDZA JEDEN ZO ZAKLADATEĽOV

0
5978
Zdroj foto: slobodnvysielac.sk

Ako vo včerajšej relácii Informačná vojna informoval predseda OZ Slobodný vysielač Norbert Lichtner, jeho spolupráca na tomto projekte koncom júna definitívne končí.

“22. júna, to je v pondelok, bude posledný spirituálny kapitál na Slobodnom vysielači. 25. júna, vo štvrtok, bude posledná informačná vojna na Slobodnom vysielači a v piatok, 26. júna, bude posledná, bude posledné Audi alteram partem na Slobodnom vysielači a potom 2. júla urobíme bilančnú reláciu, ktorá bude moja posledná relácia na Slobodnom vysielači,” uviedol Norbert Lichtner vo včerajšom živom vysielaní.

Internetové rádio Slobodný vysielač je podľa informácií, ktoré sa uvádzali na jeho internetovej stránke najväčší a najkomplexnejší projekt slobodného a nezávislého média v histórii Slovenska a jeho financovanie je zabezpečené v drvivej väčšine formou dobrovoľných príspevkov.[sociallocker]

Vysiela od 14. januára 2013, pričom jeho prevádzka je zabezpečená prostredníctvom rovnomenného občianskeho združenia.  Toto občianske združenie zakladali okrem Norberta Lichtnera aj bývalí moderátori kresťanského rádia Lumen Boris Koróni a Peter Kršiak.

Dôvodom odchodu nie sú financie a ako sa pre niejetotak.sk vyjadril samotný moderátor a spoluzakladateľ Norbert Lichtner, dôvodom nie sú ani vnútorné nezhody.

Okrem vysielania plánuje odísť aj zo štruktúr rádia. “Z OZ plánujem odísť najpozdejšie do konca roka 2015, alebo aj skôr, keď budem vedieť, že chod rádia je zabezpečený,” uviedol v reakcii na jednu z našich otázok.

Spolu s odchodom Norberta Lichtnera končí v rádiu okrem jeho relácií aj pôsobenie známeho novinára Ľubomíra Huďa, pričom programových zmien môže byť ešte viac. “Sú indikácie, že ešte dve ďalšie relácie skončia v júni 2015, potvrdiť to ale nemôžem, nebolo mi to oficiálne oznámené” uviedol pre niejetotak Norbert Lichtner.

A ako dodal pri otázke týkajúcej sa sa jeho prípadného plánu rozbehnutia nového mediálneho projektu, to “záleží na tom, či bude záujem poslucháčov. Odpoveď na túto otázku leží výhradne v ich rukách.”[/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments