ZA NAŠU VODU

0
432

Na Slovensku vznikla nová iniciatíva, ktorá o sebe uvádza nasledujúce informácie:

Občianske združenie Za našu vodu vedie kampaň s názvom TU vodu nepi! Vyzýva všetkých, ktorým nie je ľahostajná kvalita pitnej vody na Slovensku, pridať sa.

Kvalita vody, ktorú pijeme je existenčná téma. Prístup k zdravotne nezávadnej a chutnej pitnej vode sme doteraz brali ako samozrejmosť, garantovanú štátom. Ukazuje sa však, že túto istotu strácame. Podľa najnovších zistení v hornej časti Žitného ostrova s priemernou hĺbkou 100 metrov, boli nájdené kontaminanty už v hĺbke 80 metrov. Viac ako 5000 obyvateľom tiekla z vodovodu voda, ktorá obsahovala zdraviu škodlivý pesticíd. Tento konkrétny problém môže byť však len špicom ľadovca. Ide o problém, ktorý sa týka zdravia a života každého z nás.

Preto žiadajú:

  • záruku účinnej kontroly toho, že voda, ktorá tečie z môjho vodovodného kohútika je čistá a zdravotne nezávadná;
  • úplné a včasné informácie o kvalite vody z môjho vodovou, dostupné na internete a tiež na mojom miestnom/mestskom úrade;
  • dôsledné zabezpečovanie ochrany podzemnej a povrchovej vody ako zdroja mojej pitnej vody.

Ak sa chcete uistiť o kvalite vody, ktorú pijete, môžete finančne prispieť na jej analýzu – sami alebo viacerí spoločne vo vašej obci.

Každý hlas je dôležitým krokom k presadeniu týchto zmien. Cieľom je prekročiť hranicu 100 000 podporovateľov, aby požiadavky mohli byť predložené do Národnej rady Slovenskej republiky. Pridajte sa

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments