ZÁBERY Z ÚTOKU NA RUSKÚ POĽNÚ NEMOCNICU V ALEPPE, Z KTORÉHO RUSKO OBVINILO POVSTALCOV, ALE AJ ZÁPAD

1
1679

Spravodajská agentúra Anna News priniesla videozábery bezprostredne po raketovom útoku na poľnú nemocnicu ruskej armády vo východnom Aleppe, ktorý si vyžiadal dve obete a viacero zranených medzi personálom aj civilistami.

Sýrski povstalci tzv.umiernenej opozície v sýrskom Aleppe zasiahli pri ostreľovaní štvrtí pod kontrolou sýrskych vládnych jednotiek, ruskú poľnú nemocnicu. O život prišli dve zdravotné sestry z Ruska, zranenia utrpel aj lekár a niekoľko civilistov, ktorí sa v nemocnici nachádzali. (Poľná nemocnica práve v čase ostreľovania očakávala prílev detí s matkami na vyšetrenie z východných častí Aleppa, ktorí sa však kvôli poruche autobusu oneskorili. *doplnené autorom 7.12.)

 

Hovorca Ministerstva obrany Ruskej federácie Igor Konašenkov z ostreľovania ruskej poľnej nemocnice a zabitia ruského zdravotníckeho personálu obvinil “ozbrojencov sýrskej opozície”, ako aj ich zahraničných “mecenášov” – USA, Britániu, Francúzov a ďalších podporovateľov “týchto teroristov”.

“Bez najmenších pochybností ju ostreľovali ozbrojenci opozície” vyhlásil Konašenkov. „V Moskve vieme, od koho dostali súradnice príjmu ruskej nemocnice v čase, keď ešte len začínala fungovať. Všetka zodpovednosť za zabitie a zranenia našich zdravotníkov, poskytujúcich pomoc deťom Aleppa, nie je len na samotných vykonávateľoch. Ich krv na svojich rukách majú aj objednávatelia tejto vraždy. Títo ľudia, ktorí vytvorili, vychovali a vyzbrojili tieto zvieratá v ľudskej koži, nazývajú ich – na umlčanie svedomia svojho a svojich voličov – opozíciou. Áno, krv našich vojakov je na vašich rukách dámy a páni, mecenáši teroristov zo Spojených štátov, Británie, Francúzska a ďalších krajín a iných ich sympatizantov”.

 

Poľná nemocnica, ktorú Rusko vybudovalo v oslobodenej aleppskej štvrti Furkan, bola súčasťou humanitárnej pomoci, ktorú Rusko dlhodobo poskytuje sýrkym obyvateľom nielen v severosýrskom Aleppe. Rusko dováža do krajiny stovky ton potravín, zdravotníckeho materiálu, poľné kuchyne a nemocnice a ďalší materiál.

 

Protivládni povstalci v západných štvrtiach Aleppa sa snažia zastaviť postup vládnych jednotiek a preto intenzívnejšie ostreľujú západné časti mesta pod kontrolou vlády, nehľadiac na počty civilných obetí. Neprestajné útoky a samovražedné atentáty na civilné obyvateľstvo zo strany povstalcov, ktorých dlhodobo podporujú nielen krajiny Perzského zálivu, ale aj Turecko, USA a krajiny západnej Európy, sú dlhodobo ignorované nielen vládami týchto krajín, ale aj médiami, ktoré sa takmer výhradne orientujú na sprostredkované informácie zo strany protivládnych zdrojov (SOHR, Biele helmy, predstavitelia opozície) a ich záujem sa zameriava výlučne na územie ovládané povstalcami, ktorého sa odmietajú vzdať.

ZDROJalmasdarnews.com
MATEJKO
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
1 Comment
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Rapavý

Francúzi to už odsúdili. Je pozoruhodné, že Briti a Amíci to ešte stále neodsúdili.