IZRAELSKÝ MINISTER VOLÁ PO ZAVRAŽDENÍ ASADA A ZÚČTOVANÍ S TEHERÁNOM, DAEŠ A AL-KÁJDA NIE SÚ PROBLÉMOM PRE SVETOVÝ PORIADOK

0
ilustračná fotografia, zdroj: flickr.com

Izraelský minister vyzval k zavraždeniu sýrskeho prezidenta Bašára Asada s tým, že už “nemá na tomto svete miesto”.

Izraelský minister pre bytovú výstavbu a bývalý generál IDF Joav Galant uviedol, že vo svetle nedávnych obvinení, že Asadov režim vykonával masové popravy a spaľoval telá obetí, musí byť prezident zabitý.

“Realita v Sýrii spočíva v tom, že popravujú ľudí pomocou jasne mierených chemických útokov proti nim a najnovší extrém – spaľujú ich mŕtvoly, to je niečo, čo sme za 70 rokov nevideli,” povedal Galant v odkaze na holokaust. Minister tiež dodal, že Asadove kroky v Sýrii nie sú ničím menej bež “genocídou”, so “stovkami tisícok zabitých”.

V pondelok (15.5.) obvinilo ministerstvo zahraničných vecí USA Asadov režim z masového zabíjania tisícov väzňov a spaľovania ich tiel vo veľkom krematóriu neďaleko hlavného mesta. “Podľa môjho názoru sa prekročila červená čiara. A z môjho pohľadu je čas zavraždiť Asada. Je to tak jednoduché, “povedal Galant.

Galan po svojom prejave na konferencii “Pozemný boj a logistika” v meste Latrun pred novinármi uznal, že cielené politické vraždy sú podľa medzinárodného práva považované za nezákonné, upresnil však, že “nehovoril o forme uskutočnenia”, no tiež dodal, že “každý, kto vraždí ľudí a páli ich mŕtvoly, nemá miesto na tomto svete.”

Galant tiež povedal, že v širšom kontexte sú Asad a jeho libanonský spojenec Hizballáh podporovaný Iránom, väčšou hrozbou pre svetový poriadok ako Islamský štát a iné sunnitské teroristické skupiny. “Svet nakoniec zlikviduje Daeš, Moslimské bratstvo a al-Kájdu”, tieto teroristické skupiny sa totiž podľa neho netešia rovnakej podpore akú zabezpečuje Sýrii a Hizballáhu Irán. Ten je totiž podľa izraelského predstaviteľa koreňom celého problému: „Keď zlikvidujeme chvost hada (odkazujúc na sýrskeho prezidenta *pozn. prekladateľa), musíme sa dostať až k hlave hada, ktorá je v Teheráne a urobiť poriadok aj s ňou.“

To, že pre Izrael nepredstavujú sunnitské teroristické skupiny problém, nedokazujú len akcie izraelskej armády, ktorej vzdušné útoky smerujú výhradne proti sýrskym vládnym silám a Hizballáhu, ale konkrétne aj nedávne vyhlásenie bývalého izraelského ministra obrany Moše Jaalona, ktorý potvrdil existenciu komunikačného kanálu medzi Izraelom a Daešom, po tom, čo sa jedna z teroristických buniek pri Golanských výšinách ospravedlnila izraelskej strane za prestrelku s pohraničnou strážou.

 

ZDROJtimesofisrael.com
Kým názorov je nespočetne veľa, skutočnosť je len jedna. Pravdou sa všetci oháňajú, pravdu si privlastňujeme, pravdu deformujeme. A tak sa z pravdy stáva lož, z faktov nezmysly a zo súvislostí konšpirácie. Či je to jasný zámer, obyčajná nevedomosť či neschopnosť nahliadnuť na veci z inej perspektívy, výsledok je rovnaký - chaos vo všetkom a všetkých. Riešenie vidím v tom, žiť a robiť svoju prácu (svoje poslanie) ako najlepšie dokážeme, s rešpektom k odlišnosti, s pokorou i odhodlaním.

DISKUSIA K ČLÁNKU

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na