ZMLUVA KANDIDÁTA S VOLIČMI

1
1023
Zdroj foto: obycajniludia.sk

ZMLUVA KANDIDÁTA S VOLIČMI

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (ďalej len “hnutie”) chce ponúknuť voličom v nadchádzajúcich parlamentných voľbách jasnú alternatívu voči vláde strany Smer-SD.

Hlavným cieľom hnutia je zastaviť obrovskú mieru rozkrádania verejných prostriedkov na Slovensku. Hnutie chce svojim voličom dať zrozumiteľnú ponuku aj v zložení kandidátky, ktorá bude zárukou stability, presadzovania spoločných hodnôt a programu.

Preto sa dobrovoľne pridávam k tomuto záväzku kandidátov hnutia voči voličom.

Ja, dolu podpísaný kandidát na poslanca NR SR za hnutie:

1. Vyjadrujem plný súhlas s víziou a cieľmi hnutia (viď webové sídlo hnutia).

2. Vyjadrujem plný súhlas s dokumentom “Zmluva so Slovenskom” (viď webové sídlo hnutia).

3. Po prípadnom vzniku vládnej koalície (bez účasti strany SMER – SD), ktorej hnutie bude súčasťou, podporím koaličnú zmluvu, podporím programové vyhlásenie vlády, podporím všetky kroky, ktoré budú viesť k naplneniu programového vyhlásenia vlády a počas celého volebného obdobia svojim hlasovaním či nehlasovaním priamo či nepriamo (spojené hlasovanie) svojej vláde nevyslovím nedôveru.

4. Nepodporím programové vyhlásenie vlády, ktorej súčasťou bude strana SMER – SD a nebudem svojou činnosťou napomáhať existencii a udržaniu takejto vlády.

5. V prípade, ak kandidujem ako aktívny starosta či primátor, do 30 dní po získaní mandátu poslanca NR SR sa vzdám svojho predošlého mandátu, prípadne skrátim svoj úväzok na polovičný či menší. Zároveň sa vzdám platu za túto volenú funkciu.

6. V čase narastajúcich bezpečnostných rizík považujem za dôležité prehlásiť, že budem rešpektovať a nespochybňovať svojou aktivitou a vyjadreniami medzinárodné záväzky Slovenskej republiky, vyplývajúce z jej členstva v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii.

Čestne prehlasujem, že som nebol aktívnym spolupracovníkom a pracovníkom ŠTB, prípadne som inak aktívne nespolupracoval s komunistickým režimom na potláčaní slobôd jednotlivcov či skupín občanov.

Kandidát: …………………………………………………..
Dňa: …………………………………………………..
Podpis: …………………………………………………..


Dokument vyššie je zmluva, ktorú podpísali všetci kandidáti Hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO-NOVA) v súvislosti s parlamentnými voľbami 2016.

Ako v súvislosti s bodom 6. pre niejetotak.sk uviedol hovorca OĽaNO Daniel Mitas: „Podpísanie tohto dokumentu, samozrejme, umožňuje ktorémukoľvek kandidátovi slobodne sa vyjadrovať v prípade preukázateľného porušenia konkrétneho ustanovenia medzinárodného záväzku vyplývajúceho z členstva Slovenskej republiky v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii.“

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

1
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Ciganek František

ZMLUVA KANDIDÁTA S VOLIČMI ktoré chce Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (ďalej len “hnutie”) ponúknuť voličom v nadchádzajúcich parlamentných voľbách 2016 je právny nezmyseľ,ktorý mohli vytvoriť len osoby,ktorý si neuvedomujú že občania SR nie su nevzdelaní a vedia,že pokiaľ sme v EU sme vazali Bruseľu a je úplne jedno ktorá strana bude pri koryte,prečo ak EU vyhlasila sankcie ,ktoré poškodili EU ani jeden štát neprotestoval? jednoducho nikto nechce prísť o svoje teplé místečko,pozrite sa na ten hromadný presun pravice pred voľbami zo zámerom ako zlikvidovať stranu Smer podobne už likvidovali HZDS a nič sa nezmenilo,ak by sa ma malo… Zobraziť viac >>