ZMLUVA KANDIDÁTA S VOLIČMI

1
996
Zdroj foto: obycajniludia.sk

ZMLUVA KANDIDÁTA S VOLIČMI

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (ďalej len “hnutie”) chce ponúknuť voličom v nadchádzajúcich parlamentných voľbách jasnú alternatívu voči vláde strany Smer-SD.

Hlavným cieľom hnutia je zastaviť obrovskú mieru rozkrádania verejných prostriedkov na Slovensku. Hnutie chce svojim voličom dať zrozumiteľnú ponuku aj v zložení kandidátky, ktorá bude zárukou stability, presadzovania spoločných hodnôt a programu.

Preto sa dobrovoľne pridávam k tomuto záväzku kandidátov hnutia voči voličom.

Ja, dolu podpísaný kandidát na poslanca NR SR za hnutie:

1. Vyjadrujem plný súhlas s víziou a cieľmi hnutia (viď webové sídlo hnutia).

2. Vyjadrujem plný súhlas s dokumentom “Zmluva so Slovenskom” (viď webové sídlo hnutia).

3. Po prípadnom vzniku vládnej koalície (bez účasti strany SMER – SD), ktorej hnutie bude súčasťou, podporím koaličnú zmluvu, podporím programové vyhlásenie vlády, podporím všetky kroky, ktoré budú viesť k naplneniu programového vyhlásenia vlády a počas celého volebného obdobia svojim hlasovaním či nehlasovaním priamo či nepriamo (spojené hlasovanie) svojej vláde nevyslovím nedôveru.

4. Nepodporím programové vyhlásenie vlády, ktorej súčasťou bude strana SMER – SD a nebudem svojou činnosťou napomáhať existencii a udržaniu takejto vlády.

5. V prípade, ak kandidujem ako aktívny starosta či primátor, do 30 dní po získaní mandátu poslanca NR SR sa vzdám svojho predošlého mandátu, prípadne skrátim svoj úväzok na polovičný či menší. Zároveň sa vzdám platu za túto volenú funkciu.

6. V čase narastajúcich bezpečnostných rizík považujem za dôležité prehlásiť, že budem rešpektovať a nespochybňovať svojou aktivitou a vyjadreniami medzinárodné záväzky Slovenskej republiky, vyplývajúce z jej členstva v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii.

Čestne prehlasujem, že som nebol aktívnym spolupracovníkom a pracovníkom ŠTB, prípadne som inak aktívne nespolupracoval s komunistickým režimom na potláčaní slobôd jednotlivcov či skupín občanov.

Kandidát: …………………………………………………..
Dňa: …………………………………………………..
Podpis: …………………………………………………..


Dokument vyššie je zmluva, ktorú podpísali všetci kandidáti Hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO-NOVA) v súvislosti s parlamentnými voľbami 2016.

Ako v súvislosti s bodom 6. pre niejetotak.sk uviedol hovorca OĽaNO Daniel Mitas: “Podpísanie tohto dokumentu, samozrejme, umožňuje ktorémukoľvek kandidátovi slobodne sa vyjadrovať v prípade preukázateľného porušenia konkrétneho ustanovenia medzinárodného záväzku vyplývajúceho z členstva Slovenskej republiky v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii.”

1 KOMENTÁR

  1. ZMLUVA KANDIDÁTA S VOLIČMI ktoré chce Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (ďalej len “hnutie”) ponúknuť voličom v nadchádzajúcich parlamentných voľbách 2016 je právny nezmyseľ,ktorý mohli vytvoriť len osoby,ktorý si neuvedomujú že občania SR nie su nevzdelaní a vedia,že pokiaľ sme v EU sme vazali Bruseľu a je úplne jedno ktorá strana bude pri koryte,prečo ak EU vyhlasila sankcie ,ktoré poškodili EU ani jeden štát neprotestoval? jednoducho nikto nechce prísť o svoje teplé místečko,pozrite sa na ten hromadný presun pravice pred voľbami zo zámerom ako zlikvidovať stranu Smer podobne už likvidovali HZDS a nič sa nezmenilo,ak by sa ma malo niečo zmeniť tak treba v SR a v ČR vyhlasiť referendum o tom že rozdelenie Československa bolo v rozporu s ústavou a či majú občania záujem o znovu spojenie republik,potom už by sa dalo uvažovať o vystúpeni z NATO a z EU,nemyľme sa pozlátkom že dostávame Eurfondy, nie sú zadarmo,prispieváme do fondu EU nie malými prispevkami,privatizáciou sme prišli o miliardy,likvidáciou poľnohospodárstva sme stratili sebastačnosť,tak že prejav pána Matoviča o tom že Smer kradne je len čiastočná pravda pretože sa tu kradne od samého začiatku ani jedna vláda nie je bez viny,nemusíte ďaleko chodiť za pravdou,stačí si len pozrieť správy NB Slovenska a uvidíte legálne koľko ktorá vláda rozkradla,začínali sme bez dlhu a prevzali sme pri vzniku SR dosť veľký majetok,máte to v správe NB a teraz si pozrite tu dlžobu a vďaka neschopnosti Vedenia EU sa budeme skládať aj na utečencov,stavať oplotenia a sme zasa tam ako sme boli,ale chudobnejší. Ako je možné že EU sa chystá dať Ukrajine a Gruzii bezvízovy styk ak Ukrajina je v občanskej vojne a je predpoklad hromadného uteku obyvateľ,pripadne samotných Banderovcov,pretože vojnu na Donbase nemajú šancu vyhrať niet peňazí ani na bežný chod štátu,čo na to naši poslanci prečo neprotestujú proti bezvízovemu styku s Ukrajinou,to je už priame ohrozenie SR,pretože máme hranice s Ukrajinou potom je už Šengen o ničom ak budú mať Ukrajinci voľný vstup.To nemá logiku

PRIDAŤ REAKCIU

Please enter your comment!
Please enter your name here